ANAKOINΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΛΗΞΗ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΑΠΟΝΟΜΗ ΤΙΤΛΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ & ΤΙΤΛΟΥ ΠΡΟΟΔΟΥ

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι:

-Την Πέμπτη, 25/6/2020, το Σχολείο θα λειτουργήσει κανονικά μέχρι 13.15. Οι  μαθητές/τριες της Α΄ ομάδας θα λάβουν τους Τίτλους Προόδου και τους ελέγχους Γ΄ τριμήνου μέσα σε σφραγισμένο φάκελο στο τέλος του ημερήσιου προγράμματος. Οι γονείς αυτών των μαθητών/τριών δεν θα προσέλθουν στο Σχολείο για λόγους αποφυγής συγχρωτισμού.

-Την Παρασκευή  θα έρθουν  στο σχολείο οι μαθητές/τριες της Β΄ ομάδας. Θα λάβουν τους Τίτλους Προόδου και τους ελέγχους Γ΄ τριμήνου μέσα σε σφραγισμένο φάκελο. Οι γονείς αυτών των μαθητών/τριών δεν θα προσέλθουν στο Σχολείο για λόγους αποφυγής συγχρωτισμού. Στις 10.00π.μ. θα αποχωρήσουν όλοι οι μαθητές/τριες με τον συνήθη τρόπο. Παρακαλούμε για την ακριβή τήρηση και την έγκαιρη και ασφαλή παραλαβή των μαθητών.

-Οι μαθητές /τριες   ανά τάξη  με τους δασκάλους/ες τους έχουν προετοιμάσει μικρά δρώμενα για την λήξη του σχολικού έτους τα οποία παρουσιάζουν  πρωινές ώρες.

-Οι μαθητές/τριες της ΣΤ τάξης μαζί με τους εκπαιδευτικούς τους θα διοργανώσουν αποχαιρετιστήριες  απογευματινές  δράσεις  που θα απευθύνονται αποκλειστικά και μόνο στους γονείς τους   (έχει σταλεί στους γονείς της ΣΤ τάξης ενημερωτικό σημείωμα) ως εξής:

Την  Τετάρτη 24 Ιουνίου τα  τμήματα ΣΤ1 & ΣΤ4 και την Πέμπτη 25 Ιουνίου τα τμήματα ΣΤ2 & ΣΤ3 στις 8:30 μμ στον αύλειο χώρο του σχολείου τηρώντας τα απαραίτητα μέτρα προστασίας.

Στους μαθητές/τριες θα δοθούν αναμνηστικά και ενθύμια.

Καλό καλοκαίρι

Με υγεία και ευημερία