Ανακοίνωση (20/3/2013)

Αγαπητοί γονείς,
      σας ενημερώνουμε  ότι στις 26 ? 03 - 2013 τα παιδιά της  Γ΄ τάξης  του Σχολείου μας θα πραγματοποιήσουν εκπαιδευτική επίσκεψη στον  Αρχαιολογικό Χώρο της Κνωσού.
      Η επίσκεψη πραγματοποιείται στο πλαίσιο της διδακτικής ενότητας στο μάθημα της Ιστορίας που αναφέρεται στο Μινωικό Πολιτισμό.

Στις 26 ? 03 - 2013 τα παιδιά των  Ε΄ & Στ τάξεων  των Σχολείων μας θα πραγματοποιήσουν εκπαιδευτική επίσκεψη στη Βασιλική του Αγίου Μάρκου προκειμένου να επισκεφθούν την έκθεση «Οι σημαντικότερες εφευρέσεις των Αρχαίων Ελλήνων».
       Ευκαιριακά θα δουν από κοντά την Κρήνη Μοροζίνι,  θα επισκεφτούν τον Ιερό Ναό του Αγίου Τίτου, Μητροπολιτικό Ναό του Αγίου Μηνά και τον τάφο του Νίκου Καζαντζάκη.

Στις 4 Απριλίου 2013  τα παιδιά της Α΄ τάξης του Σχολείου μας πραγματοποιούν  διδακτική επίσκεψη στο Λυχνοστάτη προκειμένου να παρακολουθήσουν το πρόγραμμα με τίτλο «Άρωμα της παράδοσης».           Η επίσκεψη εντάσσεται στο πλαίσιο της συμμετοχής των μαθητών του Σχολείου  σε ανάλογο Πρόγραμμα της Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης.

Στις 9 Απριλίου 2013  τα παιδιά της Δ΄ τάξης του Σχολείου μας πραγματοποιούν  διδακτική επίσκεψη στο Λυχνοστάτη προκειμένου να παρακολουθήσουν το πρόγραμμα με τίτλο «Άρωμα της παράδοσης».           Η επίσκεψη εντάσσεται στο πλαίσιο της συμμετοχής των μαθητών του Σχολείου  σε ανάλογο Πρόγραμμα της Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης.

Στις 15 Απριλίου 2013  τα παιδιά της Β΄ τάξης του Σχολείου μας πραγματοποιούν  διδακτική επίσκεψη στη Λίμνη του Ζαρού και στο Φράγμα της Γέργερης